24 March 2011

głupota ludzka nie zna granic
Pod domem stanęła straż pożarna, kiedy rozmawiałam z Cammie. Ktoś wezwał, ja tym razem nie zauważyłam. Nic nie wskórali. Jeszcze... nie paliła się nasza strona Sanu, tylko Wilcze. Jak co roku z początkiem wiosny. Tak się przecież szybciej uprzątnie na polu! Szczególnie w wietrzny dzień! Tylko, że na Sanie się nie zatrzymało, zdmuchnęło ogień w stronę zabudowań na Wilczu. Zdążyłam porozmawiać z Cammie, sfotografować, obok mnie stanął zainteresowany Pan Jelewadzonka, Amelia ze strachu, że nie wrócę z fotografowania, zdążyła się popłakać, strażacy zdążyli ugasić. Nikt jak zwykle nie zdążył złapać podpalacza. Chętnie coś bym mu oderwała...

4 comments:

 1. Czyli jednak dokumentacja ... Strasznie to wygląda :(

  ReplyDelete
 2. Och, Doroto, co roku to się odbywa, zawsze boimy się , że spłonie nam chatka, wykaszamy dookoła, jak najdalej, u siebie i po sąsiedzku. Kiedyś posadziliśmy sobie chyba ze 40 lipek, dalej w polu, wszystko spłonęło, chociaż teraz, od kiedy są dopłaty unijne i koszone są łaki, jakby mniej palą, mogą zabrać dopłaty, jeśli złapią takiego delikwenta, jeśli złapią! Wiesz, Dorotko, moja Mama opowiadała mi, jak była jeszcze dzieckiem, to podpalono łąki tzw. łęgi na torfowiskach, paliło się tam przez 2 lata, zapadało się tam i ja już pamiętam te miejsca jako porośnięte olszynką laski. Kompletne bezmózgowie, przy takim wietrze, trawa sucha jak pieprz, sprawa nagłaśniana wszędzie i nie pomaga, pozdrawiam.

  ReplyDelete
 3. Cammie, dowód w sprawie. Mario, chcę dziś zadzwonić na policję i zaproponować, by odwiedzili właścicieli tych pól na Wilczu. Wczoraj w takie wietrzysko raczej nikt tamtędy z psem nie spacerował, a to się pali zawsze kiedy wieje silny wiatr, który po prostu szybciej uprzątnie to, czego "rolnik" nie zrobił na jesieni. A zwierzątka? Pamiętam jak 10 lat temu pożar z Wilcza przeniósł się do nas, ponad Sanem z porywami wiatru przelatywały palące się źdźbła traw. Po chwili zagrożone były nasze domy, które wcale nie stoją nad samym Sanem.

  ReplyDelete
 4. In the barren heart of mine, still there are desires that ignite fuel of my body ....

  Super amazing pictures Dorota..

  Lots of love
  Bhags

  ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails